Luksus na stoku
Sławni i bogaci słyną ze swojej ekstrawagancji i wysokich wymagań. Przyzwyczajeni do wyjątkowego traktowania, luksusu i wygód mają wyjątkowo wygórowane oczekiwania wobec ośrodków wypoczynkowych. Jak wyglądają najmodniejsze i zarazem najdroższe z nich?
Cortina d’Ampezzo (Włochy)
Największym autem włoskiej miejscowości są przepiękne widoki na skalne ściany Dolomitów. Charakterystyczne urzeźbienie terenu dało Cortinie przydomek „Królowej Dolomitów” i stało się jej „znakiem firmowym”.
To najlepiej rozpoznawalna miejscowość narciarska we Włoszech, która była tłem do takich produkcji filmowych jak „James Bond”, „Różowa Pantera” i „Cliffhanger”. Bogatych gości przyciąga malownicza okolica, doskonała włoska kuchnia, luksusowe hotele, śródziemnomorskie słońce, wieczorne atrakcje i 150 km tras zjazdowych. W Cortinie d’Ampezzo odbyły się w 1956 roku zimowe igrzyska olimpijskie, a co roku organizowane są tu zawody alpejskiego Pucharu Świata kobiet.
Courchevel (Francja)
Ośrodek Courchevel składa się z pięciu miejscowości: St. Bon Tarentaise, Le Praz, Courchevel 1650, Courchevel 1550 i najbardziej luksusowego Courchevel 1850. Kurort powstał w 1945 roku i znajduje się w słynnych Trzech Dolinach. W szczycie sezonu gości około 32 tys. turystów, z czego dużą część stanowią bardzo bogaci Rosjanie.
Na szczycie góry Saulire, na wysokości 2738 m n.p.m., została ulokowana najwyższa w okolicy stacja narciarska, a łączna długość wszystkich tras zjazdowych to 150 km. Goście mogą dostać się do kurortu prywatnymi samolotami. Mają do swojej dyspozycji lotnisko, które jednocześnie jest uznawane za jedno z dziesięciu najbardziej ekstremalnych na świecie. Cena zakwaterowania na terenie kurortu również należy do ekstremalnych – w Courchevel znajdują trzy hotele uznawane za jedne z najdroższych na świecie.
Verbier (Szwajcaria)
To najbardziej ekskluzywny kurort w tym zestawieniu. Z tego powodu bywa również nazywany alpejskim „placem zabaw dla bogaczy”. Szwajcarskie Verbier przyciąga największe sławy i biznesmenów min. Leonarda DiCaprio, Jude Law i Beckhamów. Na tym jednak nie kończy się lista bogatych gości. Książę Andrzej, syn królowej Elżbiety kupił w Verbier dom dla swoich córek, który kosztował ok. 13 mln funtów.
Ceny domków zaczynają się tu od 15 tys. funtów za metr, a wynajem Sir Richard Branson’s The Lodge na 7 dni to koszt 112 tys. funtów. Goście przybywają do miasta prywatnymi samolotami, a wykupienie miejsca parkingowego w sercu kurortu wynosi 550 tys. zł na miesiąc. Miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji 400 km tras zjazdowych, a po udanym treningu mogą odprężyć się w luksusowych apartamentach, basenach i winiarniach.
Luksus zaklęty w… plastiku
Karta Diners Club PREMIUM VINTAGE została stworzona dla wszystkich, dla których miarą bogactwa są nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim doświadczenia i emocje. Jeśli podróż jest dla Ciebie celem samym w sobie, a nie środkiem do osiągnięcia celu, gdy od życia chcesz czegoś więcej – zapraszamy Cię do klubu Diners Club PREMIUM VINTAGE.
Ta karta kredytowa zapewnia, ponad wszystkie inne przywileje i udogodnienia należne posiadaczom kart Diners Club:
- ubezpieczenie do 1 mln PLN
- opiekę Concierge
- pakiet podróżny Diners Club Safer World
- odprawę Fast Track
- wstęp do ponad 800 saloników VIP na lotniskach
- członkostwo w programach lojalnościowych Miles & More oraz ClubMiles
Artykuł pochodzi z archiwalnego wydania „Diners Club Magazine” z 2016 roku.